Pierwszy raz

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #13279
  klient_897
  Participant

  Dzień dobry,
  Dzisiaj zadzwonił do mnie mój syn … z aresztu przy Kłobuckiej.
  Stwierdził, że w sobotę został zatrzymany i że potrzebuje majtek, skarpetek, koszulek i innych potrzebnych rzeczy, czyli paczkę higieniczną.
  Chciałabym się z nim oczywiście zobaczyć, ale widzenia są tylko w poniedziałki po wcześniejszym zgłoszeniu, czyli dzisiaj odpada – czy po formularz zgłoszenia na widzenie muszę udać się osobiście? I złożyć go na miejscu? W jakim czasie zostaje udzielona zgoda na widzenie?

  I najważniejsze na razie – paczka z odzieżą i art. higieny osobistej? Czego muszę dopełnić, aby ją dostarczyć?

  Będę bardzo wdzięczna za pomoc – nigdy nie byłam w takiej sytuacji 🙁
  Pozdrawiam.
  Katarzyna

  #13280

  Dzień dobry,
  Szanowna Pani Katarzyno już wyjaśniam:

  1. Proszę się dowiedzieć czy syn przebywa w Zakładzie Karnym czy Areszcie Śledczym (prawdopodobnie tak, ale proszę to potwierdzić).
  2. Aby przekazać synowi wymienione artykuły (paczkę higieniczną) syn musi otrzymać na nie zgodę (napisać do swojego wychowawcy) – czyli talon na konkretne artykuły w konkretnej ilości, więcej na temat talonu znajdzie Pani w naszym artykule: https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/jak-to-jest-z-tym-talonem-do-czego-jest-potrzebny
  3. Jeżeli chodzi o widzenie zależy to gdzie aktualnie przebywa – np. w przypadku aresztu zgody na widzenie udziela prokuratura.

  Przed widzeniem proszę zapoznać się z artykułem nt. pierwszego widzenia: https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/pierwsze-widzenie-po-zatrzymaniu

  W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji. Będziemy w kontakcie

  #13281
  klient_897
  Participant

  Bardzo dziękuję za tak szybką reakcję.
  Niestety nic prawie nie wiem, ale jedno jest pewne: syn przebywa w Areszcie Śledczym Warszawa-Służewiec przy ul. Kłobuckiej 5.
  Niestety nie mogłam odebrać, kiedy dzwonił, więc nagrał mi się na pocztę.
  Powiedział, że został zatrzymany w sobotę – nie miał jak zabrać najpotrzebniejszych rzeczy i że w godzinach 9-13.00 mogę mu przekazać paczkę z max. 5 artykułami każdego rodzaju: majtki, skarpetki i koszulki. Został zabrany, tak jak stał, nie ma więc ubrań na zmianę.

  Nie mam pojęcia, z jakiego powodu znalazł się w areszcie. Powiedział tylko, że będzie w nim przez 60 dni … (skąd to akurat już wie na samym początku)?

  Rozumiem, że na taką paczkę z podstawową odzieżą będzie musiał poczekać – jak długo?

  Jestem przerażona …

  #13282

  Pani Katarzyno,

  jeżeli tak Pani powiedział, może dostał taką zgodę na artykuły pierwszej potrzeby. Proszę je spakować w karton z pokrywą i napisać na nim imię, nazwisko i imię ojca (kilka informacji tutaj: https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/jak-prawidlowo-przygotowac-paczke).
  Paczki w tej jednostce można przekazać Pod poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 13.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.

  Przyczyn z jakich Pani syn może być w areszcie jest bardzo dużo zaczynając od zwykłej kary grzywny (https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/grzywna-i-przeliczanie-kary-grzywny-na-odsiadke-za-kratami-lub-prace-spoleczne). Proszę się nie martwić i poczekać na widzenie. Jeżeli to 60 dni odsiadki to znaczy, że nie powinno to być nic strasznego.

  Taka paczka jest sprawdzana czy nie zawiera żadnych materiałów niedozwolonych itd. Zwykle jak wszystko jest ok – trwa to do kilku dni.

  P.S.
  Po wejściu do Aresztu Śledczego Warszawa Służewiec okienko do składania paczek znajduje się na wprost – to po prawej stronie jest do obsługi paczek.

  #13284
  klient_897
  Participant

  Dzień dobry,

  Udało mi się dowiedzieć, że syn został zatrzymany na 60 dni do 5 grudnia za składanie fałszywych zeznań (sprawa o sygnaturze z 2015 roku).

  Mam jeszcze pytanie, na pewno znacie Państwo odpowiedź z praktyki 🙂

  Wniosek o widzenie należy złożyć w godzinach 7.30-12.00. Czy widzenie odbywa się tego samego dnia? Trzeba po prostu czekać na swoją kolej?…

  Pozdrawiam!

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin MIP KNF ZPP IAML PRO CIVIUM Niepokonani