Wypiska

W tym miejscu można przekazać środki na wypiskę (środki pieniężne na dedykowane konto osadzonego w areszcie śledczym lub zakładzie karnym). Można tego dokonać na 2 sposoby:

1. Zapłać Online, wypełniamy dane do przelewu następnie dokonujemy szybkiej płatności za pomocą Przelewy24 i maksymalnie w przeciągu 48 h (dwóch dni roboczych) środki zostaną przekazane do adresata. Prowizja za wypiskę do 200 zł wynosi 10 zł, natomiast od 201 zł pobieramy 5%. Prowizja zawiera opcję Wypiski Incognito (jest to usługa opcjonalna, zaznaczana „ptaszkiem”). Jeżeli chcesz opłacić wypiskę po złożonym zamówieniu w serwisie – nie przez internet tylko tradycyjnie na poczcie pobierz tutaj polecenie przelewu i wpisz numer zamówienia.

2. Pobierz druczek przelewu. Wypełniamy dane na stronie, następnie klikamy pobierz druczek. Na podany adres e-mail zostanie wysłany plik PDF z wypełnionym drukiem przekazu pocztowego. Drukujemy i z wydrukiem maszerujemy na pocztę. Prowizja zależna od miejsca, w którym zlecamy przelew. (ściągnij darmowy program do podglądu plików PDF, klikając tutaj) W opcji darmowwgo druczku serwis zpozdrowieniem.pl nie bierze udziału w transakcji. Dane widniejące na druczku to dane wybranej jednostki penitencjarnej.


WAŻNA INFORMACJA: 

W zakładach penitencjarnych istnieje takie pojęcie jak „żelazna kasa” polega to na tym, że areszt śledczy/ zakład karny z każdej wpłaty zatrzymuje dla osoby osadzonej z przesłanej kwoty pieniądze do momentu wyjścia, aby po opuszczeniu aresztu śledczego/ zakładu karnego osoba miała do dyspozycji środki pieniężne.

Po dokonaniu przelewu zakład przekazuje do żelaznej kasy osadzonego/osadzonej 50% wpłaty, jednak nie więcej niż ok. 175 zł. Dlatego warto wysyłać większe wypiski. Dzięki większym przelewom osadzony/osadzona ma więcej środków do dyspozycji. Żelazna kasa w areszcie śledczym jest pełna po zgromadzeniu 2010 zł, a w zakładach karnych (róznież oddziałach zewnętrznych) dopiero po uzbieraniu 4020 zł. Po „zapełnieniu” żelaznej kasy wypiski w pełni trafiają do dyspozycji osoby osadzonej.

np. Jeżeli wysyłamy 500 zł jednorazowo do osadzonego trafia 325 zł, a 175 zł przekazywane jest do żelaznej kasy, natomiast przy pięciu przelewach po 100 zł do osadzonego trafi 250 zł, a 250 zł do żelaznej kasy.

W przypadku zajęć komorniczych, kwota wolna od potrąceń wynosi ok. 385 zł.

(do pobrania: USTAWA z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks Karny Wykonawczy)

Kwota (zł)

Do "żelaznej kasy" trafi ok. 0,00
Do osadzonego trafi ok. 0,00

Nadawca wypiski

Odbiorca wypiski (osoba osadzona)

Dane zamawiajacego (wymagane przy płatności online)

Administratorem Państwa danych osobowych jest GREAT IDEAS sp. z o.o.
Państwa dane osobowe gromadzone za pomocą niniejszego formularza rejestracyjnego będą przetwarzane w celu i zakresie niezbędnym dla świadczenia zamówionych usług. Aby dowiedzieć się więcej na ten temat proszę zapoznać się z Polityką prywatności.

W następnym kroku sprawdzisz podane dane i zamówisz wypiskę.
- LUB -

Usługa Wyślij pieniądze-wypiska polega na umożliwieniu Użytkownikowi przekazania środków pieniężnych na dedykowane konto osadzonego w areszcie śledczym lub zakładzie karnym.

Usługa zostanie wykonana w terminie 2 dni roboczych od momentu dokonania przez klienta płatności.

Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin BUP KNF ZPP IAML