Najczęściej zadawane pytania

Środki pieniężne dla osoby osadzonej może wysłać każdy.

Pieniądze wysyłamy tego samego dnia – jeżeli zamówienie zostało złożone do godziny 12:00 i poprawnie opłacone przez Przelewy24. Jeżeli zamówienie złożycie Państwo później to najczęściej też wyślemy środki tego samego dnia – jednak nie możemy tego zagwarantować np. w przypadku dużej ilości zamówień.

Paczka żywnościowa i paczka higieniczna mogą zostać zamówione tylko przez osoby najbliższe – czyli takie, które zostały podane w jednostce penitencjarnej przez osobę osadzoną – jako osoby najbliższe. W przypadku, kiedy ktoś złoży zamówienie na paczkę, a nie widnieje na liście osób bliskich zamówienie zostanie odrzucone przez funkcjonariusza Służby Więziennej, a środki zwrócone.

Zamówienie na paczki żywnościowe wiąże się z wysłaniem potwierdzenia przelewu za zamówione produkty oraz podpisanego formularza z zamówieniem. Jeżeli zamówienie zostało złożone i poprawnie opłacone do godziny 12:00 to formularz wysyłamy najczęściej tego samego dnia. Zamówienia na paczki są wysyłane najpóźniej 24 godziny od momentu złożenia zamówienia i poprawnego opłacenia. Kantyna ma 5 dni roboczych na dostarczenie zamówionych produktów od momentu zaksięgowania środków na ich koncie i otrzymania zamówienia, które wysyłamy w Państwa imieniu.

Za spakowanie i przygotowanie paczki żywnościowej i paczki higienicznej odpowiada kantyna na podstawie dostarczonego do niej formularza zamówienia. Formularz wraz z potwierdzeniem płatności jest wysyłany przez serwis zpozdrowieniem.pl do kantyny.

Zanim zamówienie na paczkę zostanie zrealizowane, poprawność danych (osoby zamawiającej oraz osoby osadzonej w jednostce penitencjarnej) jest weryfikowana przez funkcjonariusza Służby Więziennej. W sytuacji, gdy dane są poprawne kantyna przystąpi do realizacji zamówienia na paczkę. W przypadku wypiski, funkcjonariusz SW sprawdzi zgodność danych osadzonego- wtedy środki zostaną zaksięgowane do wykorzystania przez osobę osadzoną. W momencie, kiedy dane nie są zgodne z tymi w systemie Służby Więziennej- następuje zwrot środków.

Informacje o statusie zamówienia będą wysyłane na podany adres e-mail podczas składania zamówienia. Do podstawowych statusów zaliczamy:

a) Przyjęte – zamówienie zostało przyjęte;

b) Oczekiwanie na płatność – nie otrzymaliśmy płatności za przyjęte zamówienie;

c) Opłacone – zamówienie zostało poprawnie opłacone i czeka na realizację;

d) Gotowe do wysłania – (dotyczy paczek żywnościowych) – zamówienie jest gotowe do wysłania; został wysłany przelew za wybrane produkty do kantyny;

e) Wysłane – (dot. wypsika/ paczka żywnościowa) – zamówienie zostało wysłane;

f) Anulowane – nie otrzymaliśmy płatności za przyjęte zamówienie, dlatego zostało anulowane.

Oczywiście mają Państwo gwarancję zwrotu środków za wypiskę / paczkę żywnościową (wartości zamówienia). Po zaksięgowaniu zwrotu z jednostki penitencjarnej i/lub kantyny kontaktujemy się z jednostką w celu ustalenia przyczyny zwrotu i niezwłocznie po otrzymaniu informacji otrzymują Państwo maila z uzasadnieniem. Do przykładowych powodów możemy zaliczyć np. transport osoby osadzonej, kara na otrzymanie paczki żywnościowej, brak uprawnień do sporządzenia zamówienia na paczkę żywnościową, brak osadzonego/osadzonej w jednostce itp.

Identycznie taką samą, jak w przypadku normalnych zakupów czy transakcji w banku. Jesteśmy serwisem internetowym stworzonym specjalnie na potrzeby osób, które znalazły się w tej dość nietypowej sytuacji. Nasz serwis internetowy jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym (wszystkie dane są dostępne w zakładce kontakt). Dodatkowo:

a) nasza firma jest Małą Instytucją Płatniczą wpisaną do rejestru Małych Instytucji Płatniczych prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego pod numerem UKNF: MIP83/2020.

b) posiadamy certyfikat Rzetelnej Firmy, który wydawany jest przez Krajowy Rejestr Długów BIG S.A.

c) posiadamy certyfikat Rzetelny Regulamin, który jest wydawany przez Rzetelna Grupa sp. z o.o., dzięki temu certyfikatowi użytkownik ma pewność, że jego prawa w naszym serwisie są przestrzegane, a regulamin nie zawiera klauzul niedozwolonych i niezgodnych z prawem;

d) posiadamy certyfikat iAML – certyfikat informujący o tym, że przeciwdziałamy praniu brudnych pieniędzy;

e) jesteśmy członkiem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP)

f) współpracujemy największym w Polsce zaufanym serwisem do obsługi płatności internetowych Przelewy24

Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›