Jak to jest z tym talonem? Do czego jest potrzebny?

28 lutego 2017

Jak to jest z tym talonem? Na którą paczkę musi być, a gdzie nie? Czy na paczkę żywnościową lub higieniczną jest potrzebny talon?

Wygląda to następująco:

1) Na paczkę żywnościową nie potrzebujemy talonu. Jedna paczka żywnościowa w miesiącu przysługuje każdemu osadzonemu w areszcie śledczym lub zakładzie karnym. Aby wysłać więcej niż jedną paczkę żywnościową potrzebna jest zgoda wychowawcy, o którą ubiega się osoba osadzona (więzień).

2) Na paczkę higieniczną potrzebujemy talon. Paczkę higieniczną możemy zrealizować w kantynie lub przynieść produkty (wymienione w talonie) z naszego ulubionego sklepu. (Produkty muszą spełniać wymagania jednostek np. szampon tylko w przezroczystym opakowaniu). Obojętnie czy paczka higieniczna jest realizowana przez kantynę lub przez nas musimy posiadać talon.

3) Talon potrzebujemy również na: książki, gazety i ubrania.

Na talonie są wypisane konkretne produkty i ich liczba, które możemy kupić. Proszę nie kombinować. Jeżeli Państwo przyniesiecie/ zamówicie więcej lub produkty których nie ma na talonie, zostaną one zwrócone.

Nasza cenna uwaga: Na talonie jest napisana liczba konkretnego artykułu np. 1 balsam. To czy kupicie Państwo balsam o pojemności 200 ml czy 800 ml zależy od Państwa. Ma zgadzać się liczba produktu. Proponujemy większe pojemności – starcza na dłużej 🙂

UWAGA: Talon jest ważny tylko w jednostce, przez którą został wydany.  W przypadku transportu do innego zakładu potrzebujemy nowego talonu. Stary radzimy zostawić – w przypadku powrotu do poprzedniej jednostki. Ważność talonu to 3 miesiące od daty wydania.

 

Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin BUP KNF ZPP IAML
PRO CIVIUM Niepokonani