Paczki z zewnątrz (TV/ ubrania/ TALON/ inne)

Strona główna Forum Rozmowy ogólne Paczki z zewnątrz (TV/ ubrania/ TALON/ inne)

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 22 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #14639

  Tutaj poruszamy tematy dotycząca paczek. Jak pakujemy, jak wysyłamy… TV, ubrania itd.

  #12982
  aleksander
  Participant

  Dobry!
  Chciałbym wiedzieć / upewnić się jak to jest z tymi talonami? Czy talon jest potrzebny na paczkę żywnościową i paczkę higieniczną?
  Czy potrzebuje talon na konkretne artykuły np. papierosy?

  #12989

  Dzień dobry,
  wygląda to następująco:
  Papierosy zamawia się razem z produktami spożywczymi – więc bez dodatkowego talonu.

  1) Na paczkę żywnościową nie potrzebujemy talonu. Jedna paczka żywnościowa przysługuje każdemu osadzonemu w areszcie śledczym lub zakładzie karnym. Aby wysłać więcej niż jedną paczkę żywnościową potrzebna jest zgoda wychowawcy, o którą ubiega się osoba osadzona (więzień).

  2) Na paczkę higieniczną potrzebujemy talon. Paczkę higieniczną możemy zrealizować w kantynie lub przynieść produkty (wymienione w talonie) w kartonie z naszego ulubionego sklepu. (Produkty muszą spełniać wymagania jednostek np. szampon tylko w przezroczystym opakowaniu). Obojętnie czy paczka higieniczna jest realizowana przez kantynę lub przez nas musimy posiadać talon.

  3) Talon potrzebujemy również na: książki, gazety i ubrania.

  Na talonie są wypisane konkretne produkty i ich liczba, które możemy kupić. Proszę nie kombinować. Jeżeli Państwo przyniesiecie / zamówiecie produkty zostaną zwrócone.

  Nasza cenna uwaga: Na talonie jest napisana liczba konkretnego artykułu np. 1 balsam. To czy kupicie Państwo palsam o pojemności 200 ml czy 800 ml zależy od Państwa. Ma zgadzać się liczba produktu. Proponujemy większe pojemności – starcza na dłużej : )

  Link do naszego artykułu: https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/jak-to-jest-z-tym-talonem-do-czego-jest-potrzebny

  #13356
  klient_1309
  Participant

  Chcę dostarczyć tymczasowo aresztowanemu kilka dni temu skarpetki,podkoszulki i majtki i w związku z tym moje pytanie,czy muszę to zapakować w kartonowe pudełko czy może to być np. reklamówka czy inne foliowe opakowanie?

  #13377
  klient_1445
  Participant

  Witam mój narzeczony został tymczasowo aresztowany pod koniec lutego, czy aby przekazać mu rzeczy typu majtki skarpetki też musi wypełniać jakieś zamówienie czy mogę te rzeczy po prostu dostarczyć do aresztu? W areszcie powiedzieli ze musi ale do tej pory nic nie otrzymałam natomiast zawiadomienie o aresztowaniu przyszło na zły adres – zły numer domu, listonosz je po prostu przyniósł do mnie. Czy jest możliwość dostarczenia jakiejs odzieży bez tego talonu? Czy zatrzymany może zakupić na terenie aresztu środki higieniczne? Przesyłam narzeczonemu pieniądze więc czy może on kupić takie rzeczy jak pasta szczoteczka maszynka itd? Kolejne moje pytanie dotyczy widzenia wiem że muszę uzyskać zgodę prokuratora ale jeśli już ją uzyskam to muszę się najpierw zapisać na odwiedziny czy po prostu mogę przyjść w dniu w którym takie odwiedziny są przewidywane? Bardzo proszę o odpowiedź bo cała ta sytuacja zaczyna mnie już przerastac a adwokat nie wiele pomaga

  #13378
  klient_1507
  Participant

  Z mojego doświadczenia na odzież itd musi być talon, o który musi wystąpić osadzony. Talon na odzież może przekazać pani na widzeniu lub przesłać pocztą. Środki higieniczne może kupić sam w więziennej kantynie.
  Na widzenie u tymczasowo aresztowanego konieczne jest aby otrzymała Pani zgodę od prokuratora, wtedy zgłasza się pani do jednostki w dniach wyznaczonych na widzenia. Na stronie danego zakładu będą wszystkie informacje (w niektórych AŚ są zapisy).

  #13593
  klient_4007
  Participant

  Witam, mój narzeczony został osadzony 25.05.2019r. Pojechał w tym co miał na sobie. Do dnia dzisiejszego dyrektor aresztu śledczego na smutnej 21 nie podpisał mu Tak oni na odzież. To jakiś skandal i absurd. Czy mogę napisać jakieś pismo do dyrektora aby przyspieszyć procedurę? Proszę o wzór takiej prośby.

  #13594
  klient_1507
  Participant

  Myśle ze lepszym pomysłem bedxie napisanie skargi do prokuratury lub sądu, który się zajmuje sprawą

  #13595
  klient_4007
  Participant

  Nie chciano przyjąć ode mnie wniosku do dyrektora twierdząc że majtki klapki dostał od nich. Dyplomatycznie podeszłam do sprawy i po rozmowie z sekretariatem przekazano mu podpisany talon. Czyli można tylko to my tu na wolności musimy walczyć w ich sprawach. Pozdrawiam wszystkich. Trzymajcie się.

  #13608
  klient_3799
  Participant

  Mam pytanie czy mogę spakować odzież i rzeczy higieniczne do jednego kartonu, jeśli mam pozwolenie na te rzeczy, chodzi mi o ZK Wołów?

  #13609
  klient_1507
  Participant

  To zależy od zakładu, niektórzy przyjmują razem, inni się czepiają. Dla bezpieczeństwa lepiej dać w osobnych.

  #14262
  klient_9869
  Participant

  Witam a jak pani to załatwiła dzwoniąc do sekretariatu? Mój partner jest ponad miesiąc w AŚ też bym chciała mu zawieść ciuchy i on wie od adwokata że musi wystąpić o taki talon ale nadal nic nie dostałam od niego dzwoniłam powiedzieli ze musze czekać aż on mi wyśle.

  #14264
  klient_10376
  Participant

  mam pytanie czy ktoś wysyłał z was telewizor zakładu karnego jak go spakować , co napisać na paczce , bo nie wiem

  #14287
  Robaczek
  Participant

  Adres dane osadzonego bądź osadzonej imię ojca i tyle

  #14318
  klient_11165
  Participant

  Ale gdy dostanę ten talon i na podstawie tego talonu. Zrobię mu paczkę jak mam mu dostarczyć. Jak wyśle poczta to będzie szło i szło. A jest inny sposób zrobienia.

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 22 łącznie)
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin MIP KNF ZPP IAML PRO CIVIUM Niepokonani