Areszt Śledczy we Wrocławiu – ważne informacje

Strona główna Forum Areszty śledcze Wrocław | Areszt Śledczy we Wrocławiu Areszt Śledczy we Wrocławiu – ważne informacje

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #12601

  Areszt Śledczy we Wrocławiu

  Świebodzka 1
  50-046 Wrocław
  woj. dolnośląskie

  telefon 71 32 72 400
  e-mail as_wroclaw@sw.gov.pl
  widzenia

  Z uwagi na dużą ilość informacji dotyczących udzielania widzeń zapraszamy na stronę jednostki:
  http://www.sw.gov.pl/strona/dla-interesantow-areszt-Sledczy-we-wroclawiu

  #13257

  klient_750
  Participant

  Dzień dobry
  Chciałabym opisać sytuacje widzeń we Wrocławiu, koszmarne miejsce żeby dostać się na widzenie do tymczasowo aresztowanego trzeba czekać już w nocy w kolejce. Ja byłam o 2h w nocy i nie byłam pierwsza, nie ma poczekalni wiec wszyscy czekają na dworzu. Na stronie aresztu są podane błędne informacje a funkcjonariusze traktują odwiedzających bardzo źle aż strach pomyśleć jak traktowani są więźniowie. Przekazanie sprzętu np tv również zabiera dużo czasu ja osobiście z godzinę chodziłam po dziedzińcu więzienia od drzwi do drzwi. Nie spotkałam się jeszcze z tak okropnym miejscem. Życzę cierpliwości odwiedzającym

  #13274

  klient_858
  Participant

  Dzień dobry,
  Zgadzam się z poprzednim opisem problemu z widzeniami z osobami tymczasowo aresztowanymi. Dodam ze zmagam się z tym problemem od 4 miesięcy. Widzenie odbyło się 3 razy lecz przy funkcjonariuszy CBŚ. Jednak nie obecność Policjanta była dyskomfortem. Ogromnym problemem było ustalenie terminu z funkcjonariuszem. Teraz od ponad miesiąca nie mam widzenia. Czuję się bezsilna w temacie. Zgoda od prokuratora jest na widzenie, jednak osoby Z CBŚ która zgodzi się pójść na widzenie niestety nie ma. Jestem po wysłaniu wniosku o inna forme widzen oraz pisma opisującego problem z cbs do prokuratury. Obie rozpatrzone na moją niekorzyść.

  Mogę opisać dużo więcej a także pomoc osobom które dopiero zaczynają walkę z tą instytucją. Nabrałam wiedzy do tego momentu w którym jestem mogę PODZIELIC SIE DOŚWIADCZENIAMI. Widzę jeden wpis. Czy ktoś zmagał się z widzenia mi na Swiebodzkiej? Lub z CBŚ.

  #13275
  aleksander
  aleksander
  Participant

  Dzień dobry,

  nie miałem do czynienia z Aresztem Śledczym we Wrocławiu. Natomiast jeżeli chodzi o widzenia nadzorowane to już tak (Areszt Śledczy Warszawa Białołęka, AŚ Warszawa Służewiec, AŚ Lublin).
  Zatrzymanie tymczasowo aresztowanego odbyło się przez CBŚ – widzenia odbywają się przy funkcjonariuszu Służby Więziennej. Nie ma jednej konkretnej przydzielonej osoby, najczęściej są dobierani przypadkowo – przynajmniej tak mi się wydaje.

  Może ma Pani możliwość zawnioskowania o zmianę organu nadzorującego widzenia z uwagi na brak jakiejkolwiek dyspozycyjności np. z CBŚ na funkcjonariusza SW z konkretnego aresztu?

  Życzę wytrwałości!

  #13277

  klient_858
  Participant

  Wnioskowałam o zmianę formy widzeń, o ustalenie mi terminu odgórnie w wyprzedzeniem czasowym do którego byle by nie dzwonić codziennie do siedziby CBŚ i kolejny raz usłyszeć * zadzwoni Pani jutro, myśli Pani ze mamy czas , mamy ważniejsze obowiązki… Pomijając to, że wiem ze robią to celowo. Zmiana formy rozpatrzona przez prokuratora negatywnie. Na kolejne wnioski o samo widzenie brak. Prokuratora również nie obowiązują żadne zasady nie musi się zgodzić nie musi odpisać ani się ustosunkować. Adwokat również nie może nic zrobić. Zostawiam wpis może zajrzy ktoś kto miał problem taki i znalazł sposób 🙂 pozdrawiam

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin BUP KNF ZPP IAML