Areszt Śledczy we Wrocławiu – ważne informacje

Strona główna Forum Areszty śledcze Wrocław | Areszt Śledczy we Wrocławiu Areszt Śledczy we Wrocławiu – ważne informacje

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 33 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #12601

  Areszt Śledczy we Wrocławiu

  Świebodzka 1
  50-046 Wrocław
  woj. dolnośląskie

  telefon71 32 72 400
  e-mailas_wroclaw@sw.gov.pl
  widzenia

  Zapisy na widzenie przyjmowane są telefonicznie pod numerem 504 987 038 w dni robocze w godz. 8.00 – 12.00, najpóźniej dzień przed planowanym widzeniem. Zgłoszenia na widzenie odbywające się w niedzielę będą przyjmowane do piątku, do godz. 12.00. Osoby zapisane na daną turę widzenia wchodzą na teren aresztu śledczego 15 minut przed rozpoczęciem widzenia.

  Widzenia udzielane są we wtorki, czwartki i niedziele.

  Widzenia udzielane są według następującego porządku:

  Widzenia w dni robocze:
  Tura I - 8:00 - Skazani
  Tura II - 10:00 - Tymczasowo aresztowani
  Tura III - 12:00 Tymczasowo aresztowani
  Tura IV - 13:30 - Skazani

  Widzenia w niedzielę:
  Tura I - 8:00 - Skazani
  Tura II - 10:00 - Tymczasowo aresztowani
  Tura III - 12:00 Tymczasowo aresztowani
  Tura IV - 14:00 - Skazani

  #13257
  klient_750
  Participant

  Dzień dobry
  Chciałabym opisać sytuacje widzeń we Wrocławiu, koszmarne miejsce żeby dostać się na widzenie do tymczasowo aresztowanego trzeba czekać już w nocy w kolejce. Ja byłam o 2h w nocy i nie byłam pierwsza, nie ma poczekalni wiec wszyscy czekają na dworzu. Na stronie aresztu są podane błędne informacje a funkcjonariusze traktują odwiedzających bardzo źle aż strach pomyśleć jak traktowani są więźniowie. Przekazanie sprzętu np tv również zabiera dużo czasu ja osobiście z godzinę chodziłam po dziedzińcu więzienia od drzwi do drzwi. Nie spotkałam się jeszcze z tak okropnym miejscem. Życzę cierpliwości odwiedzającym

  #13274
  klient_858
  Participant

  Dzień dobry,
  Zgadzam się z poprzednim opisem problemu z widzeniami z osobami tymczasowo aresztowanymi. Dodam ze zmagam się z tym problemem od 4 miesięcy. Widzenie odbyło się 3 razy lecz przy funkcjonariuszy CBŚ. Jednak nie obecność Policjanta była dyskomfortem. Ogromnym problemem było ustalenie terminu z funkcjonariuszem. Teraz od ponad miesiąca nie mam widzenia. Czuję się bezsilna w temacie. Zgoda od prokuratora jest na widzenie, jednak osoby Z CBŚ która zgodzi się pójść na widzenie niestety nie ma. Jestem po wysłaniu wniosku o inna forme widzen oraz pisma opisującego problem z cbs do prokuratury. Obie rozpatrzone na moją niekorzyść.

  Mogę opisać dużo więcej a także pomoc osobom które dopiero zaczynają walkę z tą instytucją. Nabrałam wiedzy do tego momentu w którym jestem mogę PODZIELIC SIE DOŚWIADCZENIAMI. Widzę jeden wpis. Czy ktoś zmagał się z widzenia mi na Swiebodzkiej? Lub z CBŚ.

  #13275
  aleksander
  Participant

  Dzień dobry,

  nie miałem do czynienia z Aresztem Śledczym we Wrocławiu. Natomiast jeżeli chodzi o widzenia nadzorowane to już tak (Areszt Śledczy Warszawa Białołęka, AŚ Warszawa Służewiec, AŚ Lublin).
  Zatrzymanie tymczasowo aresztowanego odbyło się przez CBŚ – widzenia odbywają się przy funkcjonariuszu Służby Więziennej. Nie ma jednej konkretnej przydzielonej osoby, najczęściej są dobierani przypadkowo – przynajmniej tak mi się wydaje.

  Może ma Pani możliwość zawnioskowania o zmianę organu nadzorującego widzenia z uwagi na brak jakiejkolwiek dyspozycyjności np. z CBŚ na funkcjonariusza SW z konkretnego aresztu?

  Życzę wytrwałości!

  #13277
  klient_858
  Participant

  Wnioskowałam o zmianę formy widzeń, o ustalenie mi terminu odgórnie w wyprzedzeniem czasowym do którego byle by nie dzwonić codziennie do siedziby CBŚ i kolejny raz usłyszeć * zadzwoni Pani jutro, myśli Pani ze mamy czas , mamy ważniejsze obowiązki… Pomijając to, że wiem ze robią to celowo. Zmiana formy rozpatrzona przez prokuratora negatywnie. Na kolejne wnioski o samo widzenie brak. Prokuratora również nie obowiązują żadne zasady nie musi się zgodzić nie musi odpisać ani się ustosunkować. Adwokat również nie może nic zrobić. Zostawiam wpis może zajrzy ktoś kto miał problem taki i znalazł sposób 🙂 pozdrawiam

  #13398
  narzeczona
  Participant

  Witam,

  Proszę o informację jak wygląda dostanie się na widzenie – czy ja rzeczywiście muszę stać pod wejściem od godzin nocnych? W które miejsce mam się udać, tam gdzie jest paczkownia?

  Proszę o wszelkie informacje. Dziękuję

  #13399
  klient_750
  Participant

  Tak trzeba przyjechać już w nocy. Ja ostatnio byłam o 3w nocy i również nie udało mi się wejść ma widzenie chociaż byłam piąta w kolejce gdyz trzecia i czwarta osoba była również do tek samej sprawy a tury były tylko dwie wiec już nie miałam opcji wejścia. Na Świebodzkiej nie ma poczekalni, pączkowania jest otwarta dopiero od 8 a do tego czasu trzeba czekać przed wejściem.Naszczescie przetrwałam to i mam już to za sobą.

  #13400
  narzeczona
  Participant

  Dzięki za odpowiedz. Nie za bardzo rozumiem czemu jako osoba 5 w kolejce nie dostałaś się na widzenie? Do jednej osoby na widzenie przyszły aż 3 osoby czy jak? Chodzi mi o widzenie z tymczasowo aresztowanym, z tego co widzę w niedziele są II tury. Jak będę pod AŚ o 2 w nocy to do 8 muszę tam stać na nogach, całą noc? A potem przyjechać drugi raz w zależności od tego na którą godzinę dostanę widzenie?

  #13401
  klient_750
  Participant

  Jeżeli do tej samej sprawy jest więcej niż jedna osoba wtedy zarządzana jest izolacja tj.Osoby osadzone w tym
  samym areszcie nie mogą
  się spotkać ma sali widzeń. Tury są dwie i na każdej może być tylko jeden osadzony do tej samej sprawy. Niestety czekać musisz na dworzu na nogach, chyba ze jedziesz autem 😏Pozdrawiam i życzę cierpliwości

  #13402
  narzeczona
  Participant

  Aha, teraz już rozumiem. U mnie takiej sytuacji nie będzie. Czy w takim razie jak przyjadę na miejsce np. o 4 w nocy to szanse na widzenie będą? O której godzinie rzeczywiście warto tam pojechać? Jeśli 2 godzina jest optymalna to jestem gotowa już o tej godzinie tam stać i czekać. Będę samochodem 🙂
  Jak w ogóle wygląda takie widzenia? Siedzi koło Nas funkcjonariusz przy stoliku? Mam zgodę na bezpośrednie spotkanie.
  Co mogę ze sobą wziąć na sale? Tylko pieniądze? Ile pieniędzy warto zabrać? Rozumiem, że to co tam kupię do jedzenie i zostanie to ja zabieram ze sobą? Jest możliwość zakupu obiadu czy tylko są takie rzeczy jak w cenniku do paczki żywnościowej?
  Czy jak dostanę się na widzenie to aresztowany będzie szybciej poinformowany, że ja będę? Chciałabym, żeby wziął ze sobą talon i mi go przekazał.

  Przepraszam za zasypywanie pytaniami, ale wybieram się tam pierwszy raz… w końcu .

  #13403

  Dzień dobry,

  Szanowna Pani jeżeli to pierwsze widzenie proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/pierwsze-widzenie-po-zatrzymaniu

  Niestety nie wiemy jak wyglądają szczegóły w tej jednostce. Jeżeli chodzi o funkcjonariusza to wygląda różnie. Jeżeli widzenie będzie na sali to siedzi Pani wśród innych, a funkcjonariusze mają swoje miejsce, z którego obserwują czy wszystko jest ok. Jeżeli otrzymała Pani pozwolenie na bezpośrednie widzenie pod nadzorem to obok siedzi funkcjonariusz.

  Trzymamy kciuki! 🙂

  #13404
  narzeczona
  Participant

  Dziękuję – Już wszystko przeczytałam… 🙂 Tak, będzie pod nadzorem funkcjonariusza… Jeszcze zapytam, co jest lepsze – przelanie pieniędzy (np. 500-1000zł) czy robienie paczek żywnościowych? Czy paczkę żywnościową i higieniczną zamawia się razem, że max 6kg, czy to są osobne paczki?

  #13405

  Dobrze jest przesłać paczkę i wypiskę (jeżeli jest taka możliwość). Paczka żywnościowa i higieniczna to dwie oddzielne paczki. 6 kg + 9 litrów napojów to limit dla paczki żywnościowej. Jeżeli chodzi o paczkę higieniczną to często na konkretne artykuły osadzony musi mieć pozwolenie (np. talon: https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/jak-to-jest-z-tym-talonem-do-czego-jest-potrzebny) – jednak w niektórych jednostkach zakupy higieniczne realizowane za pośrednictwem kantyny można realizować raz w miesiącu bez talonu / pozwoleń – proszę zagadać jak będzie Pani czekała na widzenie 🙂

  Paczka i wypsika to dwie oddzielne rzeczy. Paczka przysługuje raz w miesiącu. Wypiska (zakupy robione przez osadzonego) przysługują kila razy w miesiącu (w zależności od porządku wewnętrznego konkretnej jednostki).

  Tak to wygląda 🙂

  #13406
  narzeczona
  Participant

  Jeśli chodzi o wypiskę to nie ma najmniejszego problemu, pieniądze już raz były wysłane, dosyć spora suma, więc możliwe że nadal je ma. Może jutro uda mi się dostać na widzenie to dowiem się czy przelać jeszcze jakaś kwotę i zrobić paczkę, czy sam sobie kupi.

  Dziękuję za cenne informacje!
  Pozdrawiam 🙂

  #13407
  klient_750
  Participant

  Na Śwoebodzkiej możesz zrobić paczke na widzeniu w kantynie żadnych obiadów niestety tam nie ma. Wnieść na widzenie można tylko pieniądze na zakupy podczas widzenia, można tez wnieść kilka zdjęć nic więcej. O tym ze widzenie jest aresztowany dowiaduje się jakiś czad wczesniej wiec talon zdąży wziąć jeśli takowy posiada.Jesli do jego sprawy nikogo to ma na Swiebodzkiej to myśle ze jak będziesz Ok 4h to spokojnie zajmiesz sobie kolejkę. Widzenie odbywa się na sali gdzie jest strażnik i on pilnuje, chyba ze jest widzenie z funkcjonariuszem policji lub CBŚ wtedy jest w innym pomieszczeniu ale również przy stoliku przy którym siedzi funkcjonariusz.To chyba na tyle mam nadzieje ze pomogłam 🙂

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 33 łącznie)
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin MIP KNF ZPP IAML PRO CIVIUM Niepokonani