Ważne informacje na temat Koronawirusa (COVID-19)!

10 marca 2020

Koronawirus (COVID-19) Areszt Śledczy Zakład KarnyMusimy zmierzyć się z trudną sytuacją jaką jest pandemia Koronawirusa (COVID-19). Jaki wpływ będzie ona miała na rodziny i bliskich osób osadzonych w jednostkach penitencjarnych?

Obecnie będziemy musieli się zmierzyć z wieloma trudnościami w funkcjonowaniu Sądów, Prokuratur jak i samych Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych. Sytuacja jest na tyle poważna, że istnieje możliwość wstrzymania widzeń z naszymi bliskimi (tak jak miało to miejsce np. we Włoszech).

Jednostki penitencjarne

Funkcjonariusze Służby Więziennej muszą zapewnić bezpieczeństwo zarówno sobie, osadzonym jak i odwiedzającym. 

W jednostkach przed przystąpieniem do widzenia dokonywany jest pomiar temperatury. Jeżeli odwiedzający odmówi poddania się badaniu lub temperatura będzie wskazywała 38ºC lub wyższą  nie zostaną dopuszczone do widzenia. W imieniu Funkcjonariuszy SW prosimy o zachowanie spokoju i zrozumienie decyzji pracowników jednostek penitencjarnych.

Miejmy na uwadze zdrowie i życie naszych bliskich. Wszystkie obostrzenia i wprowadzone środki zaradcze mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Jeżeli macie taką możliwość wybierzcie inny termin na widzenie z bliskimi. 

Przed udaniem się na widzenie skontaktujcie się z jednostką i upewnijcie się, że widzenia odbywają się w standardowych terminach. Telefony do jednostek znajdziecie pod adresem: https://www.zpozdrowieniem.pl/jednostki lub bezpośrednio na stronie jednostki.

Sądy i Prokuratury

Rozprawy mogą w czasie zagrożenia epidemicznego zostać odwołane lub przesuwane na inny termin. Zarówno Sądy jak i Prokuratury mogą zmienić godziny pracy. Każdorazowo, przed udaniem się to powyższych Instytucji (złożenie dokumentów, odbiór zezwolenia na widzenie) skontaktuj się z nimi np. telefonicznie i dowiedz się czy nie wprowadzono zmian. 

Trzymajcie się!

 

Więcej informacji dotyczących Koronawirusa (COVID-19) znajdziesz na:

https://www.gov.pl/web/koronawirus

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin MIP KNF ZPP IAML PRO CIVIUM Niepokonani