Transport osadzonych do innej jednostki penitencjarnej. Co musisz wiedzieć!

15 kwietnia 2017

transport osadzonego do innej jednostki penitencjarnej areszt śledczy zpozdrowieniemTransport osadzonych wiąże się z kilkoma ważnymi informacjami. Ważnymi dla nas- bliskich i rodzin.

Z tego artykuły dowiecie się jak transport osadzonych wpływa na otrzymanie zamówionej paczki żywnościowej/ paczki higienicznej dla osoby osadzonej, co się dzieje z pieniędzmi (wypiska) i co z informacją dla nas o transporcie do innego aresztu śledczego/ zakładu karnego?

Zacznijmy od paczki żywnościowej. Czasem jest tak, że tuż po złożeniu zamówienia na paczkę żywnościową dowiadujemy się o transporcie osadzonego/ osadzonej do innej jednostki. Co wtedy? Są oczywiście dwa wyjścia. Jeżeli kantyna zdąży zrealizować zamówienie osoba osadzona zabiera wszystkie produkty ze sobą do innej jednostki. Jeżeli natomiast kantyna nie zdąży zrealizować paczki zwraca środki za paczkę do nadawcy. Znaczna większość kantyn ma inny asortyment produktów na swojej liście. Dlatego gdy wiemy już o transporcie osoby osadzonej (więźnia) warto zadzwonić do kantyny i zapytać czy paczka została zrealizowana czy środki za paczkę żywnościową zostaną zwrócone. W przypadku zwrotu należy przygotować nowe zamówienie na paczkę żywnościową zgodne z wymaganiami i listą produktów nowej jednostki.

Jeżeli chodzi o wypiskę (wypiska – środki pieniężne dla osadzonego) sytuacja jest dużo prostsza. Każda jednostka ma obowiązek przesłania środków za osadzonym/ osadzoną. Pieniądze są wysyłane tam, gdzie jest transportowana osoba tymczasowo aresztowana lub skazany/ więzień.

Co z talonem (np. na gazety i ksiażki czy ubrania) wydanym przez poprzednią jednostkę? Niestety talon jest ważny tylko w jednsotce, w której zostało wydane pozowolenie na otrzymanie konkretnych artykułów. Osadzony/ osadzona w nowej jednsotce ponownie musi ubiegać się z o pozwolenie na wymienione rzeczy.

Co z informacją o transporcie? Niestety rodzina nie jest informowana o transporcie osoby osadzonej do innej jednostki. Najczęściej dowiadujemy się o tym na miejscu kiedy chcemy przyjść na widzenie. Dlatego najlepiej dzień przed widzeniem zadzwonić do aresztu śledczego/ zakładu karnego w celu potwierdzenia, że osadzony/ osadzona znajduje w konkretnej jednostce.

Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin MIP KNF ZPP IAML PRO CIVIUM Niepokonani