Zakład Karny w Barczewie – ważne informacje

Strona główna Forum Zakłady karne Barczewo | Zakład Karny w Barczewie Zakład Karny w Barczewie – ważne informacje

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #12953

  Zakład Karny w Barczewie

  Klasztorna 7
  11-010 Barczewo
  woj. warmińsko-mazurskie

  telefon(89) 532-87-00
  e-mailzk_barczewo@sw.gov.pl
  widzeniaSzanowni Państwo,
  z uwagi na dynamiczną sytuację związaną z pandemią koronawirusa (COVID-19) prosimy o sprawdzanie terminów widzeń na stronie danej jednostki penitencjarnej.
  #13245
  klient_708
  Participant

  Witam serdecznie. Czy moglibyście Państwo mi wyjaśnić co to są widzenia kodeksowe? Przyznam się, że nigdy do tej pory nie miałam do czynienia z takim zagadnieniem jak osadzenie w ZK i nie wiem nawet jak odwiedzić męża. Pozdrawiam

  #13246

  Dzień dobry,

  Szanowna Pani już wyjaśniam: widzenia kodeksowe to widzenia, które przysługują osadzonemu w tzw. standardzie.
  Osadzonemu przysługuje konkretna ilość widzeń w miesiącu (w zależności od klasyfikacji). Jeżeli osadzony nie wykorzystał jeszcze swojego limitu na konkretny miesiąc – może Pani śmiało iść na widzenie.

  Osadzony może w nagrodę otrzymać widzenie nadprogramowe. Nadprogramowego widzenia nie może Pani wykorzystać w dniu, w którym przyjmowani są bliscy na widzenie kodeksowe.

  Z widzenia nadprogramowego może Pani skorzystać w każdy inny dzień – zgodnie z rozpiską.

  To rozwiązanie zostało wprowadzone po to, aby nie blokować przysługującej ilości widzeń w standardzie innym osadzonym przez widzenia nadprogramowe.

  #13247

  Szanowna Pani,

  przed pierwszym widzeniem proszę się zapoznać z naszym artykułem:

  Pierwsze widzenie po zatrzymaniu w areszcie śledczym/ zakładzie karnym.

  #13248
  klient_708
  Participant

  Bardzo dziękuję za odpowiedź. Z artykułem zapoznałam się już wcześniej. Bardzo pomocny 🙂 Nie wiem czy to odpowiednie miejsce/temat by zadawać kolejne pytanie (nie chciałabym robić „śmietnika”), ale tak jak już wcześniej wspomniałam – pierwszy raz w życiu i ja i mąż mamy do czynienia z zakładem karnym. Jak wygląda sprawa widzeń z obrońcą? Pytanie wynika z takiej sytuacji, iż mąż został zatrzymany i przewieziony do zakładu na podstawie postanowienia na które przysługiwało zażalenie (termin 7 dni). Jednego dnia dostał, drugiego go zatrzymano i nie mieliśmy nawet jak sporządzić tego zażalenia, a z tego co się dowiadywałam to musi je podpisać i złożyć skazany. Chciałam mu to pismo wysłać pocztą w poniedziałek, termin mija w środę więc po pierwsze nie wiem czy dotrze pismo na czas, a po drugie czy podczas cenzurowania korespondencji nie zostanie zatrzymane. Myślałam aby wysłać do zakładu adwokata, ale nie wiem czy będzie on mógł bezproblemowo zobaczyć się z mężem.

  #13250

  Szanowna Pani,
  osadzeni powinni mieć nieograniczoną ilość widzeń z obrońcą. W przypadku kiedy osadzony nie podpisał pełnomocnictwa do obrony/ reprezentacji to Pani podpisuje takie pełnomocnictwo – jako najbliższa rodzina, a osadzony podpisuje je samemu podczas spotkania z adwokatem.

  #14759
  klient_17255
  Participant

  Witam, mój narzeczony wczoraj został aresztowany i dzisiaj miał zostać przewieziony do zakładu karnego, czy mogę już ubiegać się o widzenie jeśli nie jestem osobą z rodziny?

  #14764
  klient_15952
  Participant

  Musi chyba wpisac na listę pania .Może pani jego odwiedzić niech wpisze ze narzyczona pozdrawiam

Oglądasz 8 postów - 1 przez 8 (z 8 łącznie)
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin MIP KNF ZPP IAML PRO CIVIUM Niepokonani