Telewizor w celi

4 lutego 2019

telewizor zpozdrowieniemWbrew pozorom telewizor nie jest standardowym wyposażeniem celi w areszcie śledczym czy zakładzie karnym.

Telewizor w celi może posiadać zarówno osoba skazana prawomocnym wyrokiem sądu (przebywająca w zakładzie karnym), jak i osoba tymczasowo aresztowana (przebywająca w areszcie śledczym). Telewizor może mieć osadzony/ osadzona w celi wieloosobowej lub w izolatce. Może — bo na telewizor trzeba otrzymać zgodę od wychowawcy lub dyrektora jednostki penitencjarnej.

Jeżeli chodzi o telewizor z celi wieloosobowej — to najczęściej może być tylko jeden na cele. Z uwag na brak miejsca, jak i komfort odbioru jednego programu na raz.

Wymogi dotyczące telewizorów są jasne:

– Maksymalny rozmiar obrazu to 19 cali
– Telewizor musi być wyposażony w odbiornik DVB-T2

Dodatkowo proponujemy pamiętać o uwzględnienie w prośbie przedłużacza (nie może być dłuższy niż 3 m). Najlepiej takiego, który jest od razu rozgałęźnikiem, aby nie wybierać czy ważniejszy jest film, czy gorąca herbata.

Telewizor nie może być wyposażony w dysk twardy (pamięć), nie może to być SMART TV. W niektórych jednostkach wejścia takie jak USB czy wejście na kartę pamięci musi zostać usunięte z płyty głównej urządzenia. Ważne, aby telewizor można było łatwo obsługiwać bez pilota, ponieważ osadzony/ osadzona otrzyma odbiornik — właśnie bez pilota.

Słyszeliśmy, że osoby majce problem ze wzrokiem, które są potwierdzone przez lekarza mogą starać się o telewizor 32 cale. To już w tamtych warunkach prawdziwe kino domowe.

Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin MIP KNF ZPP IAML PRO CIVIUM Niepokonani