Grypsować czy nie grypsować?

10 lutego 2016

z_pozdrowieniem_zpozdrowieniem_wypiska_areszt_sledczy_sluzba_wiezienna_sw_s_w_zaklad_karny_paczka_spozywcza_zelazna_kasa_sw_gov_osadzony_wiezienie_wiezien_2W więzieniu panuje określona hierarchia. Istnieje podział na grypsujących i niegrypsujących. Na samym dole więziennej drabiny społecznej są osoby skazane za gwałty i inne przestępstwa seksualne. Do grypsujących należą głównie ludzie skazani za poważne przestępstwa, zazwyczaj członkowie różnych odłamów grup mafijnych.

Grypsującymi nie mogą zostać osoby, które na wolności miały związek z instytucjami prawa: adwokaci, radcy prawni, prokuratorzy itp.

To czy zostaniesz przyjęty do grypsujących zależy od tego czy nauczysz się i przestrzegasz wszystkich zasad i czy przez grupę grypsujących zostaniesz uznany za godnego by wstąpić w ich szeregi. Jeśli zechcesz zostać grypsującym będziesz musiał cały czas kontrolować to co mówisz i robisz, bo potencjalni kandydaci są obserwowani i oceniani 24 godziny na dobę.

W grupie niegrypsujących jest „łatwiej”. Do przyswojenia jest mniej zasad i panuje dużo większa tolerancja, choć tam również trzeba zwracać uwagę na to co się mówi i robi.


(opracowane na podstawie www.cannabis.info/pl/abc/10002495-slang-wiezienny)

 

Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin MIP KNF ZPP IAML PRO CIVIUM Niepokonani