Areszt Śledczy w Kielcach

Zagnańska 155
25-563 Kielce
woj. świętokrzyskie
Zobacz na mapie
telefon:41 331 40 91
e-mail:as_kielce@sw.gov.pl
widzenia:

Umawianie dnia i godziny widzenia dla osób bliskich możliwe jest za pośrednictwem:

1) telefonu pod numerem 41 369 07 12 w dniach: poniedziałek - czwartek. Widzenia można umawiać telefonicznie w godz. 9:00-14:00;

2) za pomocą poczty elektronicznej pod adresem widzenia_as_kielce@sw.gov.pl, w dni robocze w godzinach pracy administracji od poniedziałku do piątku. Zgłoszenie w formie elektronicznej powinno zawierać:

imię, nazwisko oraz imię ojca osadzonego,

dane osób odwiedzających oraz stopień pokrewieństwa z osadzonym,

preferowaną datę oraz godzinę widzenia,

w przypadku widzenia z tymczasowo aresztowanym: ujęty w zarządzeniu o zgodzie na widzenie, wydanym przez organ dysponujący sposób udzielenia widzenia.

Rezerwacja widzenia możliwa będzie najpóźniej jeden dzień przed planowanym widzeniem.

Widzenia z osobami odwiedzającymi realizowane są w 4 turach (każda z nich do 15 osadzonych): I tura rozpoczyna się o godz. 8.30, II tura rozpoczyna się o godz. 10.30, III tura rozpoczyna się o godz. 12.30, IV tura rozpoczyna się o godz. 14.30, w następującym porządku:

dla tymczasowo aresztowanych bądź skazanych zakwalifikowanych jako wymagających osadzenia w wyznaczonym oddziale lub celi zakładu karnego typu zamkniętego lub aresztu śledczego w warunkach zapewniających wzmożoną ochronę społeczeństwa i bezpieczeństwo zakładu lub aresztu:

a) w poniedziałek,

Dla skazanych:

- w środę,

- w czwartek,

- w piątek (dwie ostatnie tury),

- pierwszą, trzecią i piątą niedzielę miesiąca.

Dla tymczasowo aresztowanych:

- w piątek (dwie pierwsze tury),

- w drugą i czwartą niedzielę miesiąca.

Dodatkowo widzenia będą realizowane w dni świąteczne ustawowo wolne od pracy.

Areszt Śledczy w Kielcach, będący częścią Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie, jest przeznaczony zarówno dla tymczasowo aresztowanych, jak i osób odbywających kary pozbawienia wolności – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zlokalizowany na terenie województwa świętokrzyskiego, obsługuje sądy i prokuratury w Kielcach, Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku-Kamiennej, Jędrzejowie, Pińczowie, Busku-Zdroju, Włoszczowie, Opatowie, Sandomierzu, Staszowie oraz Kazimierzy Wielkiej. Jednostka ma pojemność 1063 miejsc, z czego 103 są przeznaczone dla kobiet.

Struktura i Oddziały

W strukturze jednostki funkcjonuje 14 oddziałów mieszkalnych, w których przebywają różne kategorie osadzonych:

  • Tymczasowo aresztowani,
  • Młodociani odbywający karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym typu zamkniętego i półotwartego,
  • Skazani odbywający karę pozbawienia wolności po raz pierwszy w zakładzie karnym typu zamkniętego i półotwartego,
  • Recydywiści penitencjarni odbywający karę w zakładzie karnym typu zamkniętego, półotwartego i otwartego,
  • Mężczyźni (młodociani i pierwszy raz karani) z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi lub upośledzeni umysłowo w zakładzie karnym typu zamkniętego w oddziale terapeutycznym,
  • Recydywiści penitencjarni uzależnieni od substancji psychoaktywnych (innych niż alkohol) w zakładzie karnym typu zamkniętego i półotwartego w oddziale terapeutycznym.

Historia jednostki

Historia Aresztu Śledczego w Kielcach sięga początków XIX wieku. Więzienie zostało utworzone na mocy dekretu generała Józefa Zajączka z 24 września 1816 roku i mieściło się początkowo w budynkach na zapleczu Pałacu Biskupów Krakowskich. Funkcjonowało nieprzerwanie do 1980 roku. W 1981 roku, areszt został przeniesiony do nowo wybudowanego obiektu przy ulicy Zagnańskiej, gdzie działa do dziś.

Paczka do więzienia| Paczka do Aresztu | Paczka żywnościowa | ePaczka do więzienia | ePaczka do Aresztu | ePaczka żywnościowa | Paczka Kielce  | e-Paczka Kielce | Wypiska Kielce | Widzenia Kielce

Areszt Śledczy w Kielcach - lokalizacja

Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›