zpozdrowieniem.pl

Utworzone odpowiedzi

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 41 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi do: Widzenie: #13585

  Dzień dobry,
  w każdej jednostce wygląda to inaczej. W tej jednostce nie czekaliśmy na widzenie. Proponuję być jak najwcześniej lub zadzwonić do jednostki i zapytać w sekretariacie. Kiedyś zadzwoniliśmy i udzielono nam takiej informacji.

  w odpowiedzi do: Areszt Śledczy we Wrocławiu – ważne informacje #13405

  Dobrze jest przesłać paczkę i wypiskę (jeżeli jest taka możliwość). Paczka żywnościowa i higieniczna to dwie oddzielne paczki. 6 kg + 9 litrów napojów to limit dla paczki żywnościowej. Jeżeli chodzi o paczkę higieniczną to często na konkretne artykuły osadzony musi mieć pozwolenie (np. talon: https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/jak-to-jest-z-tym-talonem-do-czego-jest-potrzebny) – jednak w niektórych jednostkach zakupy higieniczne realizowane za pośrednictwem kantyny można realizować raz w miesiącu bez talonu / pozwoleń – proszę zagadać jak będzie Pani czekała na widzenie 🙂

  Paczka i wypsika to dwie oddzielne rzeczy. Paczka przysługuje raz w miesiącu. Wypiska (zakupy robione przez osadzonego) przysługują kila razy w miesiącu (w zależności od porządku wewnętrznego konkretnej jednostki).

  Tak to wygląda 🙂

  w odpowiedzi do: Areszt Śledczy we Wrocławiu – ważne informacje #13403

  Dzień dobry,

  Szanowna Pani jeżeli to pierwsze widzenie proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/pierwsze-widzenie-po-zatrzymaniu

  Niestety nie wiemy jak wyglądają szczegóły w tej jednostce. Jeżeli chodzi o funkcjonariusza to wygląda różnie. Jeżeli widzenie będzie na sali to siedzi Pani wśród innych, a funkcjonariusze mają swoje miejsce, z którego obserwują czy wszystko jest ok. Jeżeli otrzymała Pani pozwolenie na bezpośrednie widzenie pod nadzorem to obok siedzi funkcjonariusz.

  Trzymamy kciuki! 🙂

  w odpowiedzi do: poczekalnia #13386

  🙁

  Ma Pan/ Pani może informację gdzie jest najbliższa toaleta?

  w odpowiedzi do: ) #13385

  Dzień dobry,
  zapraszam do naszego artykułu na ten temat:

  Widzenia internetowe, online, za pośrednictwem Skype.

  w odpowiedzi do: Tv do celi #13371

  Odbiornik należy dostarczyć do jednostki, jeżeli skazany ma zgodę na jego otrzymanie. Rozmiar telewizora to maksymalnie 19 cali, bez pilota. Proszę pamiętać, że z telewizora muszą zostać wymontowane wszelkie usb i wejścia na karty pamięci. Do telewizora należy dołączyć nadajnik do odbioru telewizji naziemnej.

  Polecamy telewizory firmy Manta 🙂
  https://www.ceneo.pl/46333222

  w odpowiedzi do: Widzenie intymne #13350

  Dzień dobry,

  Szanowna Pani udało się nam skontaktować z naszym adwokatem w sprawie Pani pytania. Ilość widzeń intymnych nie jest ustawowo ani regulaminowo określona. Jest to raczej uznaniowe. Jeżeli się zgodzą to jest.
  Niech mąż wnioskuje – trzymamy kciuki 🙂

  w odpowiedzi do: kontakt między z.k #13342

  Dzień dobry,

  w czym możemy pomóc?

  w odpowiedzi do: Widzenie a rozmowa tel #13311

  Dzień dobry,

  Szanowna Pani porada/ pismo u adwokata będzie dodatkowo płatne.
  Może Pani zadzwonić i powiedzieć co Pani potrzebuje np. pismo z zażaleniem na decyzję prokuratora.

  Czy nadal jest Pani zainteresowana?

  w odpowiedzi do: Widzenie a rozmowa tel #13309

  Dzień dobry,

  Po konsultacji z naszym adwokatem odpowiadam:
  Jeżeli osoba jest tymczasowo aresztowana może wykonywać połączenia telefoniczne, jednakże zgodę musi wydać prokurator. Prokurator odmawia wykonywania połączeń telefonicznych w drodze zarządzenia. To samo dotyczy widzeń. Prokurator może zezwolić na widzenia bądź odmówić na nie zgody.
  Generalnie wszystko zależy od prokuratora, który prowadzi postępowanie i czy nie stwierdzi przypadkiem, że poprzez widzenia lub telefony aresztowany będzie utrudniał postępowanie.

  Jeżeli potrzebuje Pani pisma/ odwołania/ zażalenia na decyzję prokuratora, porady lub reprezentacji w sądzie mogę podać dane kontaktowe do naszego sprawdzonego adwokata.

  Życzę spokojnego weekendu i tego, aby zobaczyła się Pani z partnerem jak naszybciej. W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do dyspozycji.

  w odpowiedzi do: list #13305

  Dzień dobry,

  Szanowna Pani niestety na listy musimy długo czekać. Niestety nikomu oprócz Pani i Pani narzeczonemu (oraz nam) nie zależy na tym, aby listy przychodziły jak najszybciej. Wiem, że to trudne, ale proszę uzbroić się w cierpliwość.

  Proszę sobie wyobrazić, że czasem osadzeni mają podwójny areszt (z dwóch oddzielnych spraw, prowadzonych przez różnych prokuratorów w innych miastach). W takim wypadku korespondencja musi przejść przez ręce każdego prokuratora prowadzącego śledztwo.

  Życzymy wytrwałości.

  P.S.
  W tak zwanym międzyczasie proszę nie rezygnować z pisania listów do narzeczonego.

  w odpowiedzi do: Kontakt z wiezniem #13301

  Dzień dobry,

  potwierdzamy. Pani może napisać list, ewentualnie przyjść na widzenie.
  Osadzony (jeżeli ma pozwolenie) może do Pani zadzwonić. Jeżeli nie uda się Pani odebrać telefonu nie będzie możliwości oddzwonienia.

  Kilka informacji na ten temat znajdzie Pani w naszym artykule: https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/telefon-w-areszcie-sledczym-zakladzie-karnym

  Dzień dobry,

  Szanowna Pani lista osób, która może odwiedzać osadzonego jest przeznaczona dla Służby Więziennej i osoby osadzonej. Inne osoby niestety nie mają wglądu w taką listę.

  w odpowiedzi do: widzenie #13296

  Dzień dobry,

  Szanowna Pani poniżej podaję dane kontaktowe do naszego znajomego adwokata.
  Proszę powiedzieć, że dzwoni Pani od Aleksandra z serwisu zpozdrowieniem.pl:

  Adw. Arkadiusz Bojakowski
  +48 787 345 761

  w odpowiedzi do: adwokat z urzedu #13292

  Dzień dobry,

  Szanowna Pani dokładnie jest tak jak Pani pisze. Starając się o adwokata z urzędu może Pani wskazać już wybranego przez siebie – oczywiście należy to wcześniej uzgodnić z mecenasem.

  Opisaliśmy to w naszym artykule: https://www.zpozdrowieniem.pl/blog/adwokat-obronca-z-urzedu

Oglądasz 15 postów - 1 przez 15 (z 41 łącznie)
Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin BUP KNF ZPP IAML