Wysyłanie środków pieniężnych (wypiska) w małych miejscowościach do osób osadzonych – to nie takie proste.

30 sierpnia 2016

wypiska zpozdrowieniemWysyłanie wypiski w dużych aglomeracjach jest proste. Nikt nas nie zna, a placówek pocztowych jest dużo i jeszcze więcej. Nawet jeśli bliska nam osoba odsiaduje karę pozbawienia wolności przez 5 lat to myślę, że w mieście takim jak Poznań, Wrocław czy Warszawa przez cały ten czas co miesiąc można by wysyłać środki dla osoby osadzonej za każdym razem z innej placówki.

Niestety osoby z małych miejscowości nie mają takiego komfortu. W małych miejscowościach każdy każdego zna. Wysyłając wypiskę do jednostki penitencjarnej takiej jak areszt śledczy, zakład karny czy oddział zewnętrzny możemy być pewni, że za moment wszyscy będą o tym wiedzieć, szeptać i dopytywać: a co, a dlaczego, a za co siedzi – i snuć domysły…

Chcąc zapobiegać takim sytuacjom wypiskę można zrealizować on-line (zamówienie + płatność) lub złożyć zamówienie przez internet, a opłacić je na poczcie przez wydrukowanie formularza, który jest poniżej w załączniku. Adresatem (odbiorcą) środków pieniężnych jest firma – nie zakład karny czy areszt śledczy. W tytule nie podajemy charakterystycznych informacji typu „Wypiska dla …”, wpisać Państwo musicie tylko numer zamówienia. To wszystko.

Bez dziwnego spojrzenia w okienku, bez komentarzy, bez podtekstów, bez gadania na rynku, bez wytykania palcami. Tak jak przy zwykłych zakupach internetowych.

Druczek przelewu jest dostępny w wersji PDF (kliknij w link, aby otworzyć):

Druczek przelewu wypiska zpozdrowieniem.pl – pliku PDF

Jak działa serwis zpozdrowieniem.pl? Dowiedz się więcej ›
Rzetelna Firma Rzetelny Regulamin MIP KNF ZPP IAML PRO CIVIUM Niepokonani